Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Edukacja seksualna w Szkocji

Named persons będą „dbać" o edukację seksualną dzieci i ich dostęp do wszelkich usług medycznych

W ramach nowego programu Szkocja będzie przyznawać każdemu dziecku opiekuna zatrudnionego przez rząd, który będzie mógł interweniować bez zgody rodziców i wymieniać informacje na temat dziecka z wieloma organami publicznymi. Kompetencje named persons (tak nazwano tych opiekunów) będą zastępowały i przewyższały prawa rodzicielskie.

Named persons będą „dbać" o edukację seksualną dzieci i ich dostęp do wszelkich usług medycznych, będą znać poufne dane na temat zdrowia seksualnego podopiecznych. Wszelkie problemy, kłopoty ze zdrowiem czy nawet podejrzenia aktywności seksualnej młodzieży (która jest przestępstwem) nauczyciele będą zgłaszać tym opiekunom, a nie rodzicom.  

Ogólnie program „zachęca do podejrzeń, że rodzice stanowią zagrożenie dla swoich dzieci" - powiedział Colin Hart z kampanii przeciwko named persons.

Przegląd Katolicki 9-15. 02.2015 r.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.