Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Doradca Komorowskiego na froncie walki z rekolekcjami wielkopostnymi

Justyna Glusman odpowiedzialna w kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego za sprawy polityki gospodarczej, „programowania rozwoju i wdrażania polityki regionalnej”, wzięła się za religię w szkołach. Ekspert z prezydenckiego zaplecza żąda od władz Warszawy i dzielnicy Ochota wyjaśnień „dlaczego rekolekcje [wielkopostne - przyp. red.] odbywają się w czasie zajęć szkolnych”.

„Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, dlaczego rekolekcje odbywają się w czasie zajęć szkolnych, a także, dlaczego nauczyciele delegowani są do odprowadzania w czasie swoich zajęć dzieci do kościoła” – takiej treści zapytanie, według informacji portalu iochota.pl, rozesłała do władz dzielnicy Ochota i miasta Warszawa Justyna Glusman. Absolwentka London School of Economic & Political Science w zakresie nauk politycznych swoje pismo skierowała jako „aktywistka miejska” ze stowarzyszenia Ochocianie, jednak Glusman od 2012 r. zasiada również w „Laboratorium Idei – Prezydencki Program Ekspercki” podległemu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.

Doradca prezydenta w swoim liście sugeruje, że szkoły, które organizują rekolekcje, łamią konstytucję RP. – Proszę o podstawę prawną takich rozwiązań [odprowadzania dzieci do kościoła – przyp. red.], które wydają się na pierwszy rzut oka niekonstytucyjne, a także niezgodne z Kartą Nauczyciela – pisze Justyna Glusman. Jak czytamy na stronie internetowej prezydenta, Glusman pracując dla Komorowskiego „realizuje projekt poświęcony poprawie efektywności polityki regionalnej poprzez optymalizację systemu wydatkowania środków na wyrównanie różnic regionalnych i podniesienie innowacyjności”.

​– Ze zdziwieniem przyjąłem interwencję pani Glusman, a największe moje zaniepokojenie budzi fakt, ze osoby współpracujące z Komorowskim mają takie poglądy. W tym miejscu chciałbym spytać pana prezydenta, czy podziela jej stanowisko w tej sprawie? – pyta w rozmowie z portalem niezalezna.pl warszawski poseł Prawa i Sprawiedliwości, Adam Kwiatkowski.

W publikacji pt. „Czy rekolekcje w szkołach są nielegalne?” lokalna iochota.pl cytuje stanowisko Grzegorza Wysockiego – zastępcy burmistrza Ochoty odpowiedzialnego za oświatę w tej dzielnicy w tej sprawie. – Nie będę komentował kolejnych zaczepek pani Glusman, tym razem w stosunku do dyrektorów szkół i kościoła katolickiego. Z całą pewnością rekolekcje w szkołach są zgodne z prawem. Święta są czasem, kiedy staramy się spojrzeć i ocenić własne myśli, mowę, czyny i zaniedbania. Staram się w tych dniach raczej rozliczyć z samym sobą niż z innymi – oświadczył Wysocki. Próbowaliśmy się skontaktować z Justyną Glusman, jednak numer biura prasowego w kancelarii prezydenta nie odpowiadał.

za:niezalezna.pl/65628-doradca-komorowskiego-na-froncie-walki-z-rekolekcjami-wielkopostnymi

Copyright © 2017. All Rights Reserved.