Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Hańba! Dyrektor FBI wini Polaków za Holokaust

Dyrektor FBI James Comey stwierdził, że… Polacy są współodpowiedzialni za ludobójstwo na Żydach organizowane przez III Rzeszę. Kłamstwo to wygłosił w dodatku w Muzeum Holokaustu.

Dyrektor FBI James Comey stwierdził, że… Polacy są współodpowiedzialni za ludobójstwo na Żydach organizowane przez III Rzeszę. Kłamstwo to wygłosił w dodatku w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.

Przemówienie Comeya, w którym padają te fatalne słowa, zostały dodatkowo wydrukowane na łamach „The Washington Post”. Comey mówił o swoich rodzinnych korzeniach, będąc potomkiem imigrantów irlandzkich.

„Za chorymi i złymi ludźmi, sprawcami Holokaustu, szli także ludzie, którzy kochali swoje rodziny, nosili zupę choremu sąsiadowi, chodzili do kościoła i wspierali cele charytatywne” – stwierdził Comey. „Dobrzy ludzie pomogli zabić miliony” – dodał. „Mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu innych miejsc nie zrobili w swoim mniemaniu nic złego” – powiedział dalej dyrektor FBI.

Trzeba przyznać, że wypowiedź ta jest nie tylko kłamliwa – ale jest też po prostu bezdennie głupia. Nie rozumiemy bowiem, kim są „mordercy”, których wspólnikami byliby „Niemcy, Polacy i Węgrzy”. Ci „mordercy” to najwyraźniej według Comeya jakaś beznarodowa grupa, najpewniej tajemniczy „naziści”, którzy przybyli z kosmosu, by z pomocą uciśnionych Niemców i antysemickich Polaków mordować Żydów…

Co najgorsze powyższe słowa padły ze strony człowieka, który – jak sam twierdzi – od dawna interesuje się historią zagłady Żydów. Z jakich książek czerpie więc swoją wiedzę? Warto byłoby je poznać, by pozwać ich autorów do sądu…
Na słowa Comeya zareagowała już polska dyplomacja, stwierdzając, że wypowiedź dyrektora FBI była „niedopusczalna”.

za:www.fronda.pl/a/hanba-dyrektor-fbi-wini-polakow-za-holokaust,50225.html

***

Izraelska gazeta wzywa Polskę do „rozliczenia się z przeszłością” i zwrotu 170 tys. nieruchomości Żydom


W gazecie „The Jerusalem Post”, politolog wzywa Polskę by ta „rozliczyła się ze swoją przeszłością” oraz zwróciła 170 000 zrabowanych nieruchomości, przed wojną należących do Żydów.

Daniel Schatz, w dziale opinii izraelskiego dziennika napisał:

„Najwyższy czas, by Polska zmierzyła się ze swoją przeszłością. Pomimo 70. rocznicy wyzwolenia Aushwitz, nie znaleziono żadnego realnego rozwiązania krytycznej kwestii restytucji dla polskich ofiar Holokaustu czy pogromów z 1968 r”.

Trwające duchy przeszłości muszą zostać zwalczone, a dawne krzywdy muszą zostać naprawione. Najwyższy czas, by Polska uczciła pamięć tych, którzy zostali zamordowani w czasie tyranii nazistów oraz oddała sprawiedliwość ocalałym oraz ich spadkobiercom poprzez naprawę bezprawnej konfiskaty mienia przez reżim nazistowski oraz komunistyczny – dodał.

za: http://wirtualnapolonia.com/2015/04/21/izraelska-gazeta-wzywa-polske-do-rozliczenia-sie-z-przeszloscia-i-zwrotu-170-tys-nieruchomosci-zydom/#more-42502


***

Paliwo dla pachołków Rosji

Wypowiedź szefa FBI, dotycząca rzekomego udziału Polaków w Holokauście, powinna budzić przerażenie. Okazuje się, że najpotężniejsze mocarstwo świata może obsadzić na stołku szefa kontrwywiadu idiotę. Wydawać by się mogło, że elementarna znajomość historii XX w. powinna być warunkiem sine qua non piastowania tak odpowiedzialnej funkcji w resorcie bezpieczeństwa. To oczekiwanie jest tym mocniej uzasadnione, że chodzi o państwo, które brało udział w tworzeniu struktur służb specjalnych powojennych Niemiec rękami narodowych socjalistów, takich jak Reinhard Gehlen, i nie brzydziło się współpracą z ludźmi pokroju Klausa Barbiego – „Rzeźnika z Lyonu”, Hauptsturmführera SS. Amerykanie nie mieli prawa nie wiedzieć, z kim mają do czynienia i jak wygląda niemieckie dossier dotyczące Holokaustu – te informacje dostarczył im przecież także Jan Karski jeszcze w czasie trwania wojny. A jednak ta wiedza została zapomniana, ale też zmanipulowana przez indywidua pokroju Jana Tomasza Grossa. Dziś w Polsce beneficjentami głupoty matołka z FBI są pachołki Rosji i ona sama. Już słyszę ten chór wujów, plujących jadem na antypolski Waszyngton i wypinających zad na Wschód…

Jakub Pilarek

za:niezalezna.pl/66229-paliwo-dla-pacholkow-rosji    

***

List szefów polskich muzeów do szefa FBISzefowie polskich muzeów i placówek edukacyjnych napisali list do szefa FBI. Zaprosili Comeya do odwiedzenia Polski.

Dyrektorzy polskich muzeów i placówek edukacyjnych zapraszają Jamesa Comeya do wizyty w Polsce. Jak przekonują, pozwoli mu ona „zrozumieć meandry historii okupowanej Europy". List do szefa FBI jest komentarzem do jego wypowiedzi na temat Holokaustu.

Autorzy listu zapraszają Comeya do odwiedzenia Polski, „w trosce o lepsze zrozumienie polskiej, żydowskiej i światowej historii XX wieku".

„Jako szefowie najważniejszych w naszym kraju placówek muzealnych i edukacyjnych zajmujących się dziejami tego okresu zapewniamy, że zaproponujemy panu syntetyczną wizję studyjną, która pozwoli panu w pełniejszy sposób nie tylko poznać, ale i zrozumieć meandry historii okupowanej Europy" - napisano.

List podpisali Łukasz Kamiński (prezes Instytutu Pamięci Narodowej) Piotr M. A. Cywiński (dyrektor Państwowego Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau), Robert Kostro (dyrektor Muzeum Historii Polski), Paweł Machcewicz (dyrektor Muzeum II Wojny Światowej), Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego) i Dariusz Stola (dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN).

„Dzięki temu będzie pan mógł w przyszłości unikać błędów mających bardzo negatywne reperkusje w przyjaznych relacjach między naszymi państwami i narodami. Wierzymy, że panu, jako wysokiemu urzędnikowi amerykańskiej administracji z pewnością na tym zależy" - zwrócili się autorzy listu do Comeya.

List ma związek z przemówieniem Jamesa Comeya, dyrektora FBI, wygłoszonym 15 kwietnia w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, a następnie przedrukowanym w dzienniku „Washington Post" z okazji Dnia Pamięci o Holokauście. Comey mówił w nim, że Holokaust był „najbardziej znaczącym wydarzeniem w historii ludzkości"; zapowiedział, że każdy nowy funkcjonariusz FBI będzie miał obowiązek odwiedzić Muzeum, by zobaczyć, że „dobrzy ludzie pomagali mordować miliony", podporządkowując się ideologii nazistów.

Tłumaczył, że najbardziej przerażającą lekcją Holokaustu jest to, iż pokazał on, że ludzie są w stanie zrezygnować z indywidualnej moralności i przekonać się do prawie wszystkiego, poddając się władzy grupy.

„W ich mniemaniu mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu, wielu innych miejsc nie zrobili czegoś złego. Przekonali siebie do tego, że uczynili to, co było słuszne, to, co musieli zrobić" - dodał dyrektor FBI.

Autorzy listu przypominają, że Polacy - ze szczególnym uwzględnieniem obywateli narodowości żydowskiej, wycierpieli w czasie II wojny światowej "szczególnie wiele". Podkreślili także, że to Polska jako pierwsza potrafiła sprzeciwić się III Rzeszy, kierowanej przez Adolfa Hitlera.

„To polscy żołnierze walczyli „za wolność naszą i waszą” jako jedyni od pierwszego do ostatniego dnia wojny. To w Polsce za ukrywanie osoby narodowości żydowskiej groziła eksterminacja całej rodziny, a mimo to najwięcej „Sprawiedliwych wśród narodów świata” pochodzi właśnie z naszego kraju. To wreszcie Polskę po zakończeniu wojny zachodni alianci pozostawili Stalinowi, przez co na kolejnych 45 lat spowiły ją mroki komunizmu" - czytamy w liście do Comeya.

Zaproszenie do Polski i do odwiedzenia polskich muzeów obejmuje także funkcjonariuszy FBI.

„Bardzo wysoko oceniamy pańską deklarację, że każdy funkcjonariusz FBI będzie miał obowiązek odwiedzenia Muzeum Holokaustu. Ze swojej strony zapraszamy ich również do wizyt w Polsce, w przekonaniu, że doświadczenie terroru niemieckiego w Europie Środkowej jest ważne i amerykańska wiedza i wrażliwość powinna zostać pod tym względem poszerzona" - podkreślono.

„Jesteśmy przekonani, że wizyta będzie z pańskiej strony gestem, który pomoże nie tylko uspokoić opinię publiczną, lecz również stanie się symbolem dobrej woli Narodu Amerykańskiego wobec Narodu Polskiego" - ocenili autorzy listu.

Ponadto Robert Kostro, szef Muzeum Historii Polski, przekazał w poniedziałek ambasadorowi USA Stephenowi Mullowi kilka książek, z prośbą o przekazanie ich dyrektorowi FBI Jamesowi Comeyowi. Wśród publikacji znalazły się m.in.: zbiór dokumentów dotyczących relacji polsko-żydowskich w czasie okupacji oraz książka Jana Karskiego „Story of a Secret State", przedstawiająca Zagładę oraz sytuację w okupowanej Polsce

za:www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/list-szefow-polskich-muzeow-do-szefa-fbi-,13579432739#ixzz3XyiUnckT


Copyright © 2017. All Rights Reserved.