Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

„Tak” dla naprotechnologii

– In vitro to nie jest procedura życia, tylko śmierci.
Powstał obywatelski projekt uchwały o leczeniu niepłodności metodą naprotechnologii.

Projekt uchwały o nazwie „Leczenie niepłodności metodą naprotechnologii” powstał z inicjatywy obrońców życia, części radnych Częstochowy oraz organizacji Rycerze Kolumba. Uchwała zobowiązuje prezydenta miasta do wprowadzenia programu zdrowotnego „Leczenie niepłodności metodą naprotechnologii” oraz do dofinansowania go z budżetu miasta. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, problem niepłodności dotyczy od 10 do 15 proc. par, przy czym jedynie w 20 proc. przypadków stwierdza się niepłodność idiopatyczną, czyli tę, której przyczyn nie da się jednoznacznie określić. – Oznacza to, iż w 80 proc. przypadków przeprowadzenie profesjonalnej diagnostyki i właściwego leczenia może pozwolić na przywrócenie płodności. Temu właśnie celowi służy naprotechnologia, która jest metodą leczenia niepłodności, opartą na wnikliwej analizie jej przyczyn i wdrażaniu przez lekarzy specjalistów stosownych procedur terapeutycznych. Co istotne, statystycznie naprotechnologia jest najskuteczniejszym sposobem leczenia niepłodności – twierdzą autorzy projektu.

Podkreślają, że metoda ta nie zakłada przeprowadzenia drogich zabiegów medycznych, co jest dodatkowym argumentem za jej stosowaniem – pozwoli to na skorzystanie z dofinansowania przez wszystkie grupy społeczne, również te, które nie będą w stanie przeznaczyć na własne leczenie znacznych środków finansowych. „Wobec powyższego, dofinansowanie Naprotechnologii doprowadzi do poprawy poziomu usług medycznych świadczonych na lokalnym rynku osobom borykającym się z problemem niepłodności oraz przyczyni się do przyrostu naturalnego, którego wsparcie jest szczególnie istotne w świetle powszechnie występującego niżu demograficznego” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. Aby projekt trafił pod głosowanie radnych Częstochowy, do 14 listopada br. musi zostać zebranych pod nim minimum tysiąc podpisów.

Od 2012 r. z budżetu miasta Częstochowy, decyzją radnych SLD i PO, dofinansowywana jest metoda in vitro. Pomysł oprotestowały m.in. diecezjalna Akcja Katolicka, ks. abp Stanisław Nowak i kuria metropolitalna.

– In vitro to nie jest procedura życia, tylko śmierci. Świadczą o tym obszerne wyniki badań. W Wielkiej Brytanii statystycznie na 3,5 mln zapłodnień in vitro rodzi się tylko 3 proc. dzieci. Zatem aby z procedury in vitro urodziło się jedno dziecko, musi zginąć dziewięć innych istnień ludzkich, lub są one przechowywane w lodówkach w temperaturze –200 stopni Celsjusza. Ponadto „nieliczne” dzieci, które urodziły się szczęśliwie z in vitro, mają wiele wad wrodzonych. Szwedzcy naukowcy stwierdzają u tych dzieci 40-procentowy wzrost nowotworów złośliwych – argumentował niedawno Antoni Zięba, prezes zarządu Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka na antenie katolickiego Radia Fiat.

Anna Ambrioziak


za:www.naszdziennik.pl/wp/58462,tak-dla-naprotechnologii.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.