Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

34. Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę

Parlamentarzyści różnych opcji przybyli w czwartek z doroczną pielgrzymką na Jasną Górę. Wśród uczestników pielgrzymki są m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Rozpoczętej przed południem mszy z udziałem parlamentarzystów przewodniczy metropolita częstochowski abp Wacław Depo, obchodzący w czwartek 11-lecie sprawowania swojej posługi biskupa częstochowskiego. Metropolita wygłasza także adresowaną do posłów i senatorów homilię.

Parlamentarzystów przywitał w sanktuarium przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski. Przypomniał, że na Jasnej Górze znajdują się liczne pamiątki polskiej historii, m.in. z okresu powstań i „tragedii rozbiorów”.

    W jej obliczu właśnie, na Jasnej Górze, gdzie znajdują się liczne pamiątki po powstańcach, uświadamiamy sobie zasadniczą rolę, jaką w demokratycznym społeczeństwie spełnia sprawiedliwy porządek prawny, za który odpowiedzialna jest władza ustawodawcza – powiedział ojciec przeor.

„Fundamentem tego porządku jest prawda o człowieku i jego niezbywalnych prawach, a także wspólnocie narodowej, zakorzenionej w tradycji chrześcijańskiej, na której zbudowana jest Europa. Za polskich parlamentarzystów, strzegących tego fundamentu – za was drodzy państwo - serdecznie dziękujemy; za waszą służbę dla Rzeczypospolitej” – dodał o. Samuel Pacholski.

Jak mówił przeor, obecnie, wobec wojny na Ukrainie, „wszyscy zdajemy egzamin z praworządności, solidarności, dobrosąsiedzkiej współpracy i politycznego realizmu, który – jeśli tylko chcemy o tym pamiętać – odwołuje nas do słów Jezusa: wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mieście uczynili” – powiedział o. Pacholski, wrażając nadzieję, że modlitwa przyczyni się do zakończenia strasznej wojny.

Parlamentarzyści tradycyjnie przybywają na Jasną Górę 2 lutego, w dniu święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Tradycyjnie po mszy odczytywany jest akt zawierzenia Matce Bożej. Przed mszą parlamentarzyści m.in. złożyli kwiaty i modlili się przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. Oddali też hołd Janowi Pawłowi II, modląc się przy jego pomniku na Jasnej Górze.

za:www.idziemy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.