Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zbiórka podpisów o odwołanie RPO

Trwa zbiórka podpisów parlamentarzystów pod wnioskiem o odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Jest to inicjatywa Ruchu Narodowego. By wniosek był procedowany przez Sejm potrzeba 35 głosów poparcia.

Konferencje prasowe oraz wizyty w biurach poselskich – w ten sposób Narodowcy chcą namawiać parlamentarzystów do podpisania wniosku. Wyjaśniają, że obecny Rzecznik Praw Obywatelskich zamienił urząd w „rzecznika rewolucji seksualnej i marksizmu kulturowego”.

Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, mówi, że jest wola poparcia tej inicjatywy w PiS; nie wiadomo jednak, jak zachowa się klub Kukiz’15.

– Sprawa jest dosyć jasna, jeśli ktoś jest za tradycyjną rodziną, jeśli ktoś jest przeciwko legalizowaniu w Polsce tylnymi drzwiami – a takie próby podejmuje Rzecznik Praw Obywatelskich – homozwiązków to powinien się podpisać pod wnioskiem-odwołaniem Bodnara – zaznacza Robert Winnicki.

Aby odwołać RPO potrzebne jest poparcie 3/5 większości sejmowej. Ruch Narodowy, gdy zacznie się debata dotycząca odwołania Rzecznika Praw Obywatelskich, ma przedstawić kandydatury jego następców.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/zbiorka-podpisow-o-odwolanie-rpo/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.