Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lewica chciała uniemożliwić debatę akademicką. Konferencja o prawach pacjenta jednak się odbyła
Pomimo konieczności dwukrotnej zmiany lokalizacji konferencji naukowej poświęconej prawom poczętego pacjenta, dyskusja zgromadziła wielu aktywnych słuchaczy. Podczas debaty eksperci próbowali odpowiedzieć na pytania dotyczące momentu, w którym można rozpocząć diagnozowanie pacjenta, a także kiedy najlepiej wdrożyć leczenie. Wśród prelegentów znaleźli się lekarze, etycy, a także prawnicy.Konferencja „Prawa pacjenta poczętego – aspekty medyczne i prawne” wzbudziła kontrowersje wśród środowisk skrajnie lewicowych. Wszystko dlatego, że głównym tematem debaty akademickiej miała być prawna sytuacja dzieci nienarodzonych. Wiele wskazuje na to, że protest był wymierzony także w organizatora konferencji – Instytut Ordo Iuris. Należy przypomnieć, że pierwotnie konferencja miała odbyć się w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Po naciskach ze strony środowisk feministycznych, kierownik Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauki o Zdrowiu prof. Ewa Dmoch-Gajzlerska została zmuszona do odwołania konferencji.Organizatorzy konferencji poszukiwali alternatywnego miejsca w pobliżu. Znaleźli takie w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk. Kiedy wszystkie formalności zostały już dopięte, na kilkanaście godzin przed otwarciem konferencji PAN wycofał się z umowy. Decyzję przekazaną organizatorom za pośrednictwem faksu poprzedziła zainicjowana przez lewicę, m.in. partię Razem, akcja w portalach społecznościowych. Ostatecznie debata odbyła się w warszawskim Akademiku Praskim.Podczas dyskusji prelegenci zwrócili uwagę na niestabilną sytuację prawną dzieci poczętych. Przypomnieli, że z jednej strony w Polsce obowiązują stosowne akty prawnej, jak Konstytucja, zapisy Konwencji ONZ czy też wyroki Trybunały Konstytucyjnego, które wprost wskazują na konieczność ochrony życia poczętego. Z drugiej jednak strony rząd nie dostrzega wspomnianych aktów prawnych i zezwala na dokonywanie aborcji w trzech dopuszczalnych obecnie wypadkach. Zdaniem ekspertów biorących udział w konferencji, deklaracje premier Beaty Szydło dotyczące wprowadzenia programu pomocowego są ważne, ale nie wystarczające. Ich zdaniem koniecznym jest wsparcie idei hospicjów perinatalnych i odejście od umożliwiania aborcyjnego zabicia dziecka, które w świetle Konstytucji jest nielegalne.

za:www.pch24.pl/lewica-chciala-uniemozliwic-debate-akademicka--konferencja-o-prawach-pacjenta-jednak-sie-odbyla,46697,i.html#ixzz4NBSuPG51

Copyright © 2017. All Rights Reserved.