Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wicepremier J. Gowin odwiedził WSKSiM w Toruniu


W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu gościł wicepremier, a także minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Wicepremier podzielił się ze studentami planami resortu oraz odpowiedział na nurtujące ich pytania.

Jarosław Gowin zaznaczył, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wdraża nowe rozwiązania dla szkolnictwa wyższego.

– Mamy taki plan, żeby w przyszłym roku uruchomić dodatkową ścieżkę kariery akademickiej. Dzisiaj jest tak, że doktorat, habilitację, tytuł profesora uzyskuje się za prace teoretyczne – trzeba napisać książkę, serię ważnych artykułów itd. Nam zależy na tym, żeby te stopnie, czy tytuł naukowy profesora można było uzyskać także za wdrożenia gospodarcze – mówił wicepremier.

Od 1 stycznia czekają nas także zmiany w finansowaniu uczelni wyższych. Jak dodaje wicepremier, nie chodzi o ilość, a o jakość studentów.

– Odchodzimy od finansowania w zależności od liczby studentów, czyli podejmujemy walkę z główną plagą polskich uczelni, jaką jest umasowienie. Natomiast uruchamiamy też cały szereg grantów, zwłaszcza na fundusze unijne i z tych grantów będą mogły korzystać także uczelnie niepubliczne, takie jak uczelnia toruńska – dodał szef resortu nauki.

Ograniczenie liczby studentów przyczyni się do znacznego wzrostu poziomu kształcenia. Chodzi o to, by po ukończeniu studiów wyższych absolwenci byli ważną częścią budowy wzrostu gospodarczego Polski.

Resort edukacji i szkolnictwa wyższego chce także przyczynić się do realizacji tzw. planu Morawieckiego, czyli budowy innowacyjnej, przynoszącej wymierne korzyści gospodarki.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/wicepremier-j-gowin-odwiedzil-wsksim-toruniu/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.