Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ryszard Kapuściński - Prawda po angielsku

Wielki smutek zapanował na Czerskiej, kiedy Telewizja Republika uruchomiła program „Poland Daily”, pierwszy w Polsce anglojęzyczny kanał informacyjny. Do uruchomienia takiego programu skłoniły Republikę kłamstwa o Polsce, jakich nie brakuje w zagranicznych mediach.

To próba dotarcia z prawdą do ludzi na całym świecie. Pomimo niewielkich możliwości finansowych środowisko Strefy Wolnego Słowa podjęło się zadania, które od dziesięcioleci powinny realizować media polskie.

Nie wszystkim to się podoba. Czarę goryczy przelała informacja, że również widzowie TVP Polonia mogą oglądać główne wydanie „Wiadomości” także w angielskiej wersji językowej. Tego już było za dużo Dominice Wielowieyskiej, dziennikarce „Gazety Wyborczej” i TOK FM. Na Twitterze w błagalnym tonie napisała: „Nadawanie »Wiadomości« po angielsku pogorszy i tak niełatwą sytuację Polski. Błagam, wycofajcie się z tego! Nie jestem zwolenniczką myślenia, że im gorzej, tym lepiej”. Nie, pani redaktor! Coś w Polsce się zmieniło i Polacy nie życzą sobie, żeby np. Amerykanie dowiadywali się o Polsce tylko tego, co przekaże im w jakimś tekście w „The Washington Post” pani Anne Elizabeth Applebaum.

za: http://niezalezna.pl/218461-prawda-po-angielsku

Copyright © 2017. All Rights Reserved.