Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Chińczycy porywają chrześcijańskie kobiety! Mają rodzić dzieci chińskim bogaczom

Grupa pakistańskich chrześcijanek została wyrwana z rąk handlarzy ludźmi przemycających kobiety do Chin. Tam miały one rodzić dzieci zamożnym Chińczykom, a następnie być zmuszane do prostytucji. Obrońcy praw człowieka apelują o ochronę zmarginalizowanych mniejszości religijnych w Pakistanie.

Pakistańskie siły bezpieczeństwa udaremniły przemyt kilkudziesięciu chrześcijanek do Chin, gdzie młode kobiety miały rodzić dzieci chińskim bogaczom. Członkowie rozbitej szajki handlarzy ludźmi wyznali, że w ciągu ostatnich 5 miesięcy wywieźli za wschodnią granicę przynajmniej 36 kobiet, wśród których ok. 90 proc. stanowiły chrześcijanki, a pozostałe 10 proc. wyznawało hinduizm. Chrześcijańskie i hinduskie rodziny należą do najbiedniejszej warstwy społecznej w muzułmańskim kraju i nierzadko otrzymują propozycje pomocy ekonomicznej w zamian za zgodę na ślub córki z Chińczykiem i jej emigrację do Państwa Środka, podczas gdy część kobiet jest porywana i groźbami zmuszana do małżeństwa.

Organizacja Human Rights Watch tłumaczy, że do procederu przyczynia się chińska polityka jednego dziecka i selektywnych aborcji, które sprawiają, że coraz mniej Chinek decyduje się na zakładanie rodzin. Chińscy bogacze kupują zatem żony za granicą i w zamian za młodą kobietę są skłonni zapłacić handlarzom od 3 do 13 tys. dol. Po ceremonii wielokrotnie gwałcą kobietę po to, aby ta jak najszybciej zaszła w ciążę, a kiedy otrzymają potomka, przymuszają kupioną żonę do prostytucji. Zdarza się również, że kobietom wycina się organy i sprzedaje na czarnym rynku.

Władze w Pekinie zaprzeczają, jakoby pakistańskie chrześcijanki miały być zmuszane do prostytucji w Chinach, zarzucając międzynarodowym organizacjom fabrykowanie dowodów i konfabulację. Doniesienia potwierdzają jednak liczby i gwałtowny wzrost Pakistanek starających się o pozwolenie na legalne przekroczenie chińskiej granicy. Do maja br. ambasada Chin w Islamabadzie otrzymała 140 wniosków o przyznanie wizy, tj. tyle samo, ile w całym ub.r. Placówka negatywnie rozpatrzyła przynajmniej 90 aplikacji.

Human Rights Watch podkreśla falę agresji w stosunku do kobiet, jaka na co dzień ma miejsce w Pakistanie. Na przemoc narażone są szczególnie kobiety ze zmarginalizowanych mniejszości religijnych, które zmuszane są do małżeństw z muzułmanami oraz wyrzeczenia się swoich tradycji. Według raportów każdego roku ok. 1000 chrześcijanek i hindusek jest przymuszanych do ślubu z muzułmanami.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.