Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Adrian Stankowski -WOT a sprawa polska

Założony jeszcze przez Richarda Nixona amerykański ośrodek analityczny The National Interest dokonał analizy roli i znaczenia polskich Wojsk Obrony Terytorialnej. Prestiżowy think tank uznał powstanie WOT za imponującą przeciwwagę dla rosyjskich planów wojny hybrydowej.

Jednocześnie z dyskretnym zażenowaniem odnotowuje fakt, że powstanie tego nowego w Polsce rodzaju sił zbrojnych wywołało lawinę politycznych ataków z osławioną frazą o „prywatnej armii Macierewicza” włącznie. Rzeczywiście, sytuacja, gdy tak oczywisty i niezbędny element polskiego bezpieczeństwa staje się przyczynkiem do politycznej hucpy totalnej opozycji, która na dodatek postanowiła likwidację WOT uczynić oficjalnym postulatem w kampanii wyborczej, każe zastanowić się nad kompetencjami z zakresu bezpieczeństwa lub, co gorsza, lojalnością wobec własnego narodu.

za: https://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.