Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Niemieccy Żydzi boją się o życie

Dutsche Welle" opublikował przerażający reportaż na temat sytuacji Żydów w Niemczech. Jak się okazuje, niemieccy Żydzi z Dessau boją się o swoje życie, dostają listy z pogróżkami, a władza nie chce im pomóc. Alexander Wassermann, przewodniczący gminy żydowskiej w Dessau odniósł się do wydarzenia z Halle, kiedy to młody niemiecki neonazista zaatakował synagogę

, jednak dzięki zabezpieczeniom, nie udało mu się sforsować drzwi, dzięki czemu nie doszło do masakry.

- Gdyby to, co zdarzyło się w Halle, zdarzyło się tutaj, byłaby masakra. Nie mamy tutaj żadnych zabezpieczeń - mówił Wassermann

- Jesteśmy wszyscy zaszokowani. Wielu członków naszej gminy się boi. Mamy tutaj wielu starszych ludzi, którzy mówią sobie: "moje życie jest dla mnie ważniejsze od modlitwy, więc lepiej zostać w domu". - dodawał

- Nie czuję się tutaj bezpiecznie - powiedziała ze łzami w oczach kobieta także obecna w biurze gminy żydowskiej. Jak dodaje, chce pozostać anonimowa, bo się boi.

– Nie jesteśmy zmienić tej sytuacji, nie mamy do tego sił. Co możemy zrobić? – mówi Wassermann i wzrusza ramionami.

Gmina od dłuższego czasu  stara się o środki na zabezpieczenie synagogi. MSW Saksonii-Anhalt odmówiło udzielenia pomocy, mimo tego, że gmina otrzymuje pogróżki.

– Potrzebne nam są środki bezpieczeństwa, nie mamy innego wyjścia. Chodzi o bezpieczeństwo naszych wiernych. Ich życie warte jest więcej niż te pieniądze. Jeśli coś się stanie – kto weźmie za to odpowiedzialność? - pyta Wassermann .


za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.