Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wojciech Miotke-Sprawa z Golemem

FELIETON \ Stuhrowi seniorowi uwag kilka o zemście potomków chłopów folwarcznych, o szlachcie zagrodowej i szlachcie warszawskiej.
I tak z pyłu bitewnego po wyborach wyłonili się zwycięsko przedstawiciele potomków chłopów folwarcznych. Po raz kolejny zresztą. To nie przypadek. To omen, znak dojrzewającego od dawna planu zemsty dołów społecznych.

Te mordy, jak określiła wyborców PiS niedoszła senatorka Maria Nurowska, idą po swoje. A ich baby z tyłu. Parlament zapewne nie bez powodu mieści się przy ulicy Wiejskiej. Tak właśnie zaczynała się zemsta, chłopska rabacja, faszyzm i katastrofa budżetu.

Noblesse oblige

Cały ten okrutny plan dojrzewał już w czasie poprzedniej kadencji Sejmu, odłożony tylko ze względu na taktyczny sojusz ze społeczeństwem kupionym 500+. Zwyczajna chłopska przebiegłość. Tak właśnie kupuje się milczenie, które obnażył przybity do drzwi stodoły w „Pokłosiu” młodszy z prometejskiej rodziny Stuhrów – Maciej. Za chwilę wyłączą internet i zakazane będą rozwody. Pętla zaciska się nieubłaganie.

Pozostaje duma i obrona cywilizacji obywatelskiej, której gasnącymi wyspami pozostaje większość głosująca na Koalicję Obywatelską (a w poprzednich wyborach na Platformę Obywatelską) w aresztach śledczych i więzieniach. Noblesse oblige. Do tej szlachetnej powyborczej, więziennej niedoli szykują się obecnie bracia Sekielscy, prosząc o podsyłanie cebuli, której ceny, jak wiadomo, wzrosły niepomiernie

/.../

/A/ Głosy  szlacheckiego zaścianka /.../ PiS - 73 proc. KO - 7 proc.
/.../

zawartość zablokowana

Autor: Wojciech Miotke

za: https://gpcodziennie.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.