Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Odbudowa Notre Dame ruszy dopiero w 2021 roku

Dopiero w przyszłym roku rozpocznie się odbudowa zniszczonej przez pożar paryskiej katedry Notre Dame. Francuskie władze nie mogą ustalić, w jakim kierunku ma przebiegać renowacja świątyni. Spór koncentruje się wokół kształtu iglicy, która runęła podczas pożaru.

15 kwietnia ubiegłego roku był dla Paryżan, Francuzów i dla niemalże całej opinii światowej smutnym dniem. W czasie prac remontowych katedry Notre Dame doszło do pożaru. Na oczach świata płomienie trawiły średniowieczną świątynię. Ogień spowodował ogromne straty.

Zniszczone zostały wspaniałe witraże, dach, część sklepienia, zawaliła się zbudowana w XIX wieku iglica. O odbudowę iglicy spierają się władze francuskie. Część architektów proponuje nowoczesny kształt iglicy, ich koncepcję popiera prezydent Emmanuel Macron. Druga część konserwatorów zabytków jest za przywróceniem tradycyjnego kształtu iglicy. Osoba wyznaczona przez prezydenta Emmanuela Macrona na koordynatora prac rekonstrukcyjnych zapowiada, że odbudowa katedry potrwa 5 lat.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.