Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Chcą scenariusza węgierskiego?

Ustawa wprowadzająca stan wyjątkowy na Węgrzech nadaje premierowi bardzo szerokie uprawnienia, zawiesza prerogatywy władzy ustawodawczej. Bardzo poważnie traktuje też wykroczenia związane z pandemią koronawirusa. Za dezinformację można iść na pięć lat do więzienia, a za złamanie kwarantanny – aż na osiem.

Opozycja w Polsce nieustannie domaga się wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Miałby to być pretekst do przełożenia wyborów prezydenckich. Ciekawe, jak przyjęłaby rozwiązania w stylu węgierskim. Premier Morawiecki rządzący za pomocą dekretów? Zawieszenie prac parlamentu, szczególnie Senatu, nie przeszłoby bez szemrania. Mielibyśmy kolejne oskarżenia o zamach stanu, ograniczanie demokracji, totalitaryzm i apele o pomoc do UE, a może i do ONZ. Przecież nie chodzi tu o dobro kraju, ale o powrót do władzy.

Tomasz Teluk

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.