Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zdewastowano wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II. Niemiecka policja szuka sprawcy

Wystawa "Jan Paweł II – Papież Dialogu” została przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Plansze z wystawy zostały zniszczone dwa dni temu.
Wystawę otwarto pod koniec grudnia ub. r. i można ją zobaczyć codziennie na ogrodzeniu Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Berlinie. Dwa dni temu część plansz z informacjami o polskim papieżu została jednak zniszczona.

Jak relacjonuje korespondent TVP Cezary Gmyz,do aktu wandalizmu doszło przedwczoraj, pomiędzy godziną 20 a 21. Na nagraniach monitoringu widać jak zamaskowany sprawca maluje po planszach z wystawy.

– Nieznany sprawca wysmarował wystawę czerwoną farbą, zamazując twarz Jana Pawła II, ale zostawiając też swojego rodzaju podpis na tuż obok bramie nuncjatury, gdzie namalował błyskawicę, będącą symbolem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – opisuje Gmyz. – Nie ulega wątpliwości, że są to osoby związane z ta inicjatywą – dodaje dziennikarz.

Korespondent TVP przypomniał także, że kościół ten stał się obiektem profanacji także w ubiegłym roku, kiedy doszło do zakłócenia mszy świętej.

– Wierni polskiej misji, nasi sąsiedzi są zbulwersowani tym, co się stało – mówił ks. Marek Kędzierski, proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie.

– Przez te dwa miesiące, osoby które przechodziły tutaj, ta ulicą, zatrzymywały się przy tych plakatach i miały okazję poznać kim był, kim jest dla nas Jan Paweł II – tłumaczył duchowny w rozmowie z TVP.

za:dorzeczy.pl

***
Szatańskie wzmożenia uber grenzen?!
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.