Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Antynaukowcy

Nie da się ukryć, że antyszczepionkowcy stają się coraz większym problemem. Nie tylko sprawiają, że choroby trudniej jest pokonać niż kiedyś, lecz także atakują tych, którzy próbują z chorobami walczyć.
Tymczasem problem postaw antyszczepionkowych trudno zwalczyć, gdyż przeciwników szczepień wrzuca się do jednego worka z przeciwnikami „walki” ze zmianami klimatycznymi. A to są dwie różne postawy.

Przeciwnicy szczepień nie mają za sobą żadnej nauki. Natomiast przeciwnicy „walki” ze zmianami klimatycznymi mają po swojej stronie naukę. Choćby ekonomię. Jej przedstawiciele wyraźnie wskazują, że zbyt daleko idąca „walka” ze zmianami klimatu może doprowadzić do znacznego zubożenia społeczeństw. Jeśli zestawia się więc nieracjonalną niechęć do szczepionek z racjonalnym sceptycyzmem wobec „klimatyzmu”, to robi się z antyszczepionkowców ludzi racjonalnych.

Bartosz Bartczak

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.