Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Była poseł Lewicy, zwolenniczka aborcji i LGBT, przemówiła… z kościelnej ambony

Do osobliwej sytuacji doszło z udziałem byłej poseł Lewicy, a obecnie Porozumienia, która, jak widać, tak dalece zmieniła już barwy partyjne, że uznała za słuszne przemówić podczas Mszy Świętej z okazji tegorocznych dożynek w znanej polskiej miejscowości.

„Dzisiaj zaczynamy iść inną drogą, ale mam nadzieję, że wciąż w przyjaźni będziemy pracować na rzecz lepszej Polski dla każdej i każdego. Dziś rozpoczynam współpracę z premierem Jarosławem Gowinem” – mówiła w czerwcu posłanka Lewicy, Monika Pawłowska, zmieniając barwy partyjne. „Każdy poseł powinien mieć cywilną odwagę postąpić zgodnie z własnym sumieniem” – tłumaczyła w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Od tej pory sporo nienawiści wylało się na nią ze strony byłych kolegów, którzy przypomnieli jej zaangażowanie na rzecz aborcji i LGBT.

Środowiska lewicowe okazały się bezwzględne dla swojej koleżanki, nie wykazując się chęcią do uznania w jej przypadku „klauzuli sumienia”. Poseł Cezary Tomczyk zarzucił jej zdradę wyborców, porównując dokonany transfer do „przejścia do Krzyżaków”, a przy okazji przypominając zdjęcie, na którym polityk Lewicy pozowała w koszulce z napisem „żądamy legalnej aborcji” i pięścią przypominająca logo przestępczego marksistowskiego ruchu Black Lives Matter.

Z kolei Franciszek Sterczewski uwydatnił LGBT-owski aspekt politycznego zaangażowania Moniki Pawłowskiej, przypominając jej wpis na Twitterze, w którym krytykowała „hipokryzję środowisk konserwatywnych i prawicowych”, wstawiając się przy tym za „szczutymi i obrażanymi” przez polską prawicę „ludźmi LGBT”. „Idą lepsze czasy. Bądźcie dumni, głowa zawsze wysoko” – nawoływała posłanka.

W ramach pochodu ku nowym „lepszym czasom”, po „wyczyszczeniu” swoich profili z jawnie antykatolickich symboli i przyjęciu odium ze strony kolegów z Lewicy, posłanka Pawłowska mogła już z czystym sumieniem przystąpić do reprezentowania elektoratu Zjednoczonej Prawicy. Taka zmiana barw nie jest niczym dziwnym, szczególnie w ugrupowaniu Jarosława Gowina i nie było już w tym nic niepokojącego, gdyby „prawicowe” zaangażowanie posłanki nie zaprowadziło jej… na kościelną ambonę.

Okazją do tego osobliwego wydarzenia były dożynki gminno-parafialne w Szczebrzeszynie Roku Pańskiego 2021. Na zdjęciach udostępnionych w niedzielę na Twitterze posłanki widać, jak przemawia ona podczas Mszy Świętej do zgromadzonych wiernych.

za:pch24.pl

***

...Z ambony?... Ale nie w szatach liturgicznych?...  :-)

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.