Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rozterki „Wyborczej”

Sondaże wskazują, że ponad 50  proc. ankietowanych jest przeciwnych przyjmowaniu migrantów, a np. sondaż Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” pokazał, że aż 72 proc. nie chce wpuszczania do kraju migrantów z granicy polsko-białoruskiej. To nie dawało spokoju dziennikarzom „GW” i 

po raz pierwszy od dłuższego czasu zrobili swój własny sondaż.

Tym razem nie zrobiono tego tak jak zwykle, czyli za pomocą wewnętrznego telefonu w redakcji, ale zlecono sondaż firmie Kantar, który zapytał Polaków: „Jak oceniają działania polskich władz w związku z sytuacją na granicy z Białorusią?”. I tu niespodzianka, ponieważ 54 proc. dało rządowi pozytywną ocenę, co oczywiście skomentowano w znany sposób: „W tej grupie przeważają osoby z niższym wykształceniem”. Natomiast raczej źle, lub źle oceniło działania rządu 38 proc. respondentów. Komentarz był też przewidywalny i wskazano, że były to oczywiście osoby z  wyższym wykształceniem. Wyniki sondażu zrecenzowano ze smutkiem i w swój niepowtarzalny sposób: „PiS jest oskarżany przecież o łamanie prawa międzynarodowego, stosowanie tzw. push backów i  przerzucanie ludzi, w  tym dzieci, do lasu na stronę białoruską bez możliwości składania wniosków o azyl”.

Ryszard Kapuścinski

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.