Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Poseł Palikot szydził z Chrystusa

Usunięcia posła Janusza Palikota z szeregów Platformy Obywatelskiej domagają się od premiera Donalda Tuska posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Apel do szefa rządu jest następstwem szyderstw z Chrystusa, którymi posłużył się Palikot w komentarzu dla portalu wp.pl.

Miarka się przebrała. W niedzielnym komentarzu wydarzeń politycznych pt. "Nastukany jak Lech Kaczyński" dla portalu Wirtualna Polska poseł PO Janusz Palikot napisał m.in.: "Można upić się (...) na Chrystusa (umrę za wszystkich z przepicia)". Po tych słowach zawrzało w szeregach Prawa i Sprawiedliwości, które domaga się surowego ukarania posła. Bo kim trzeba być, żeby coś takiego powiedzieć?
- Do tej pory milczeliśmy wobec występów Janusza Palikota, chyba że byliśmy proszeni o komentowanie jakiejś sprawy. Tym razem jednak pan Palikot przekroczył wszelkie granice. Takie słowa obrażają uczucia religijne milionów Polaków - powiedział Tomasz Dudziński, poseł PiS, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Parlamentarzysta zwrócił się do premiera Donalda Tuska o wyciągnięcie wobec Palikota surowych konsekwencji, tj. usunięcie go z klubu PO.
Wkrótce okaże się, czy szyderstwa z Chrystusa będą w polskim parlamencie tolerowane. - Jeśli w tym przypadku nie nastąpią radykalne działania ze strony Donalda Tuska, to będzie tak, jakby on sam podpisywał się pod tymi haniebnymi słowami. To byłoby w sprzeczności z wieloma deklaracjami PO, że partia ta kieruje się wartościami chrześcijańskimi - dodał Dudziński.
Zauważył, że PO w Parlamencie Europejskim należy do grupy Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańskich Demokratów) i Europejskich Demokratów, która w swoim programie także odwołuje się do chrześcijaństwa. Dlatego sposób załatwienia sprawy Palikota będzie dobrym sprawdzianem dla premiera, czy PO swoje słowa i poglądy traktuje poważnie. - Tak obraźliwych słów nie można tolerować, szczególnie kiedy padają one z ust parlamentarzysty, który wywodzi się z partii powołującej się na wartości chrześcijańskie. Takie słowa, w moim odczuciu, są bluźniercze i szczególnie bolesne, zważywszy, że padają u progu największego święta katolików, Zmartwychwstania Chrystusa - dodał Dudziński. Poseł zaznaczył, iż PiS spodziewa się w tej sprawie jak najszybszej reakcji premiera.

Marcin Austyn
 
za: NDz 7.4.2009 (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.