Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nagroda Polonijnego Forum Ekonomicznego dla ks. abp. M. Mokrzyckiego

Ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, został laureatem nagrody Polonijnego Forum Ekonomicznego. W poprzednim roku nagroda Polonijnego Forum Ekonomicznego trafiła do Polaków mieszkających na Białorusi.
Od pierwszych dni wojny na Ukrainie ks. abp Mieczysław Mokrzycki

koordynuje pomoc, która trafia na Ukrainę z całego świata. Za ten trud i pracę został wyróżniony. Nagrodę Polonijnego Forum Ekonomicznego metropolicie lwowskiemu wręczył Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą. Metropolita lwowski podkreślał, że 24 lutego 2022 roku zostaliśmy wystawieni na próbę, ale zdaliśmy egzamin z ewangelicznej solidarności.

    – Polska zasługuję na Nagrodę Nobla, bo pokazała swoje chrześcijaństwo i swoje człowieczeństwo. Bardzo serdecznie pragnę podziękować, jako przedstawiciel Kościoła powszechnego, też Kościoła katolickiego na Ukrainie przede wszystkim wyrazić wdzięczność Kościołowi w Polsce za te żarliwe modlitwy wznoszone każdego dnia za Ukrainę, za pokój na Ukrainie – mówił ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

W poprzednim roku nagroda Polonijnego Forum Ekonomicznego trafiła do Polaków mieszkających na Białorusi.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.