Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kolejne skutki „opiłowywania” katolików. Ksiądz zaatakowany nożem podczas wizyty duszpasterskiej

Ksiądz jednej z parafii na Podkarpaciu został zaatakowany podczas wizyty duszpasterskiej. Gdy przekroczył bramę posesji, w jego kierunku ruszył mężczyzna wymachujący nożem.
Jak wynika z relacji świadków, napastnik ukradł teczkę, w której znajdowały się modlitewnik, krzyż, kropidło i dokumenty parafialne.

Następnie oddalił się w nieznanym kierunku.

– Ze zgłoszenia, które otrzymaliśmy, wynika, że ksiądz z kościoła pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Jaśle, który odwiedzał domy w związku z wizytą duszpasterską, po wejściu na jedną z posesji został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę – opowiadał Piotr Wojtunik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Księdzu nic się nie stało, nie został zraniony.

Policja prosi o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia

za:pch24.pl

***

„Opiłowywanie katolików” trwa w najlepsze? Mężczyzna zaatakował i dusił ministranta

Zapowiadane publicznie przez prominentnego polityka Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa „opiłowywanie katolików” postanowił wcielić w życie jeden z mieszkańców podgnieźnieńskiego Witkowa, który zaatakował ministrantów, towarzyszących miejscowemu kapłanowi z duszpasterską wizytą kolędową.

„Winą” chłopców, która wywołała agresję mężczyzny było to, że zapytali go oni, jak każdego innego mieszkańca jednego z bloków w podgnieźnieńskim Witkowie czy zechciałby przyjąć odwiedzającego właśnie parafian z kolędową wizytą duszpasterską księdza.

Swą skrajną asertywność mężczyzna postanowił jednak zademonstrować atakując ministrantów oraz obrzucając ich mnóstwem inwektyw i wulgaryzmów.

15-letni i 9-letni chłopiec zmuszeni byli salwować się ucieczką przed agresorem.

„Młodszego ministranta chwycił za szyję i przydusił do ściany. Wyzywał go przy tym i kazał wypier…. . Chłopak uciekł na wyższe piętro, był przerażony” - relacjonują przebieg zdarzenia portalowi Witkowo.eu, który całą sprawę opisał, mieszkańcy bloku.

Koszmar 9-letniego chłopca zakończyła dopiero interwencja policji.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.