Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W Bydgoszczy nieznani sprawcy dokonali zniszczeń w oknie życia

Z piątku na sobotę nieznani sprawcy dokonali zniszczeń w oknie życia, które znajduje się w centrum Bydgoszczy, a dokładnie w budynku klasztornym Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji.
Uszkodzone zostało specjalne łóżeczko, w którym zostawiane jest dziecko. „Oprócz tego do okna zostało wrzuconych wiele odpadów. To spowodowało, że miejsce musiało zostać wyłączone z użytku. Poza tym nie jest ono monitorowane ze względu na zachowanie anonimowości” – mówi ks. prałat Wojciech Przybyła.

Miejsce, w którym bez żadnych konsekwencji można dyskretnie zostawić noworodka, było inicjatywą Ośrodka Adopcyjnego Caritas Diecezji Bydgoskiej, któremu patronuje święty Jan Paweł II. Od chwili jego powstania, czyli od 2009 roku, ocalone zostały aż cztery życia. „Szybkie działania naprawcze sprawiły, że okno ponownie funkcjonuje” – dodał dyrektor diecezjalnej Caritas.

Nie było to pierwsze tego typu zdarzenie. „To nas nie zniechęca, a ratowanie ludzkiego życia zawsze będzie dla nas sprawą priorytetową” – podkreślił ks. prałat Wojciech Przybyła.

W mieście istnieje jeszcze drugie okno życia przy ul Łowickiej 68, otwarte w 2019 roku.

za:opoka.org.pl

***
Żal. Żal tych - pewnie młodzików - o mało rozwiniętych sprawnościach intelektu...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.