Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W czasie kanonizacji przepchną seksedukację?

Istnieje obawia, że projekt ustawy o edukacji seksualnej firmowany przez Wandę Nowicką, może być przepchnięty przez Sejm pod nieobecność posłów, którzy wyjadą na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII.

Projekt, o którym mowa ma na celu wprowadzenie w szkołach seksedukacji według standardów WHO. Odbyło się już jego pierwsze czytanie, a sprawozdanie z prac sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży ma być przedstawione Sejmowi na posiedzeniu, zaplanowanym na 23-24 kwietnia.

Komisja chce odrzucenia projektu. Negatywną opinię o nim wydał także rząd. Projekt Nowickiej zapewne przepadłby z kretesem, gdyby nie fakt, że posłowie jemu przeciwni wyjadą w tym czasie do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. W Polsce zostaną natomiast posłowie SLD czy Twojego Ruchu, którzy poprą projekt Nowickiej.

Jeśli do projektu nie zostaną zgłoszone poprawki i nie zostanie on skierowany do dalszych prac w komisji, to teoretycznie możliwe jest, że już podczas najbliższego posiedzenia dojdzie do trzeciego czytania, a nawet zasadniczego głosowania nad tą ustawą - ustalił portal Gosc.pl.

Pod nieobecność posłów uczestniczących w kanonizacji może dojść do przyjęcia ustawy przez Sejm. Nie zakończy to procesu legislacyjnego, ale jeśli projekt przejdzie dalej, to będzie to kolejny krok w stronę przepchnięcia w parlamencie wysoce szkodliwego prawa.

za:www.fronda.pl/a/w-czasie-kanonizacji-przepchna-seksedukacje,36560.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.