Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Real Madryt sprzedaje krzyż

Sławny hiszpański klub po podpisaniu umowy z arabskim bankiem usunął katolicki krzyż z herbu.
Chodzi o National Bank of Abu Dhabi, który prezes Florentino Perez nazwał „jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych instytucji finansowych na świecie”.

Na uroczystość podpisania kontraktu zaproszeni zostali czołowi piłkarze z krajów, w których NBAD działa – Niemiec Toni Kroos, Francuz Karim Benzema, Brytyjczyk Gareth Bale oraz Hiszpan Dani Carvajal.

Wczoraj została zaprezentowana oficjalna karta kredytowa, wydana przez bank, która jednocześnie też jest kartą kibica Realu – czarny kawałek plastiku z jasnoszarym logo Realu w tle. By jednak nie drażnić muzułmańskich dobroczyńców, z korony wieńczącej herb klubu usunięty został krzyż – symbol chrześcijaństwa.

– Wiem, że ludzie ze Zjednoczonych Emiratów bardzo przeżywają nasze mecze, a nasze związki z tym krajem stają się coraz silniejsze – mówił Perez.

Jak widać na tyle silne są te związki, że okazały się więcej warte niż 94-letnia historia. To bowiem w 1920 roku król Hiszpanii Alfonso XIII podarował Realowi koronę (z krzyżem) i pozwolił ją umieścić nad herbem.To już drugi raz, gdy Real usuwa krzyż, by nie drażnić swoich arabskich kibiców i sponsorów.

W marcu 2012 ogłoszono, że królewski klub za miliard dolarów wybuduje swoją własną wyspę w Emiratach (coś w rodzaju tematycznego parku rozrywki połączonego z luksusowymi hotelami i plażami). Wówczas w folderach reklamowych logo Realu także było pozbawione krzyża z korony. Na koszulkach klubu z Madrytu reklamuje się inna wielka firma z Emiratów – linia lotnicza Fly Emirates.
http://www.rp.pl/artykul/67352,1160423-Real-Madryt-usuwa-z-logo-krzyz.html

za: http://wirtualnapolonia.com/2014/11/27/real-madryt-sprzedaje-krzyz/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.