Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Najbardziej prześladowani

Jak wynika z dorocznego raportu organizacji Open Doors chrześcijanie byli w 2014 r. jedną z najbardziej prześladowanych grup społecznych na świecie.
Najgorsza sytuacja panuje na Bliskim Wschodzie, gdzie nie ustają akty przemocy i islamizacja ludności chrześcijańskiej. Międzynarodowa organizacja Open Doors przytacza przykład Syrii, gdzie przed wybuchem wojny domowej przebywało 1,8 mln chrześcijan, a obecnie jest ich niewiele ponad milion. Podobnie jest w Iraku, gdzie dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) mordują i wypędzają przedstawicieli innych wyznań. Zbrodniczą działalność islamistycznych ugrupowań zaobserwowano również w Afryce. Największe zagrożenie dla chrześcijan stanowi tam m.in. somalijska organizacja radykalnych islamistów Al-Shabab oraz dokonujący coraz bardziej przerażających zbrodni dżihadyści z Boko Haram, działający głównie w Nigerii.

Open Doors przypomina również historię Mariam Ibrahim, byłej obywatelki Sudanu, która w ubiegłym roku została skazana na śmierć za odmowę wyrzeczenia się chrześcijaństwa. Ciężarna kobieta swoje dziecko urodziła w więziennych murach i dopiero protesty organizacji z całego świata doprowadziły do jej uwolnienia. W lipcu ub. roku Ibrahim spotkała się m.in. z papieżem Franciszkiem, a obecnie przebywa na terenie USA.

Z raportu opublikowanego przez organizację wynika, że chrześcijanie nie mogą czuć się bezpiecznie również w takich krajach, jak Erytrea, Pakistan i Afganistan. W porównaniu z poprzednim zestawieniem odsetek prześladowań z powodu wiary spadł m.in. w Arabii Saudyjskiej, na Malediwach i w Jemenie.

za:niezalezna.pl/63112-najbardziej-przesladowani

Copyright © 2017. All Rights Reserved.