Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kowal: biskupi mają prawo do własnego zdania– Biskupi nie wdarli się do Sejmu, nie zajęli miejsca premier Kopacz ani Janusza Palikota i nie głosowali. Bądźmy poważni – stwierdził Paweł Kowal, komentując list biskupów do Bronisława Komorowskiego.

17 lipca abp Gądecki napisał do ustępującego prezydenta list, w którym zwracał się z prośbą o przekazanie do ponownego rozpatrzenia Sejmowi lub skierowania do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o in vitro. "Jesteśmy przeciw wykluczaniu bezbronnych i słabych istot ludzkich jeszcze przed ich narodzeniem" – podkreślał.

Zdaniem Pawła Kowala, biskupi mają prawo wyrażać swoje stanowisko, a nawet grozić ekskomuniką osobom, które popierają kwestie niezgodne z nauką Kościoła. Polityk zaznaczał, że biskupi w ten sposób nie nadużywają swojej pozycji.

– Trzeba zawrzeć kompromis z opozycją. Wtedy jest gwarancja, że po zmianie władzy ustawa nie będzie obalana. PO tego nie zrobiła, bo jest niemądra – mówił o samej ustawie.

za:www.fronda.pl/a/kowal-biskupi-maja-prawo-do-wlasnego-zdania,54665.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.