Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nowy Kodeks Cywilny Argentyny lekceważy małżeństwo1 sierpnia w Argentynie wszedł w życie nowy Kodeks Cywilny. Prace rozpoczęto w 2011 r., kodeks został przyjęty w październiku 2011 roku. Największa zmiana dotyczy... małżeństwa i rodziny!Poprzednio obowiązywał kodeks mający już 140 lat. Największa zmiana dotyczy małżeństwa i rodziny, chociaż potwierdzono zasadę ochrony życia od poczęcia aż do śmierci.


W nowym kodeksie nie istnieje już... zdrada małżeńska. Kontraktem przedmałżeńskim i jego poprawkami po ślubie można będzie zmienić prawo dziedziczenia. A do uzyskania rozwodu cywilnego wystarczy zwykłe życzenie jednej ze stron, bez potrzeby wyjaśnia przyczyn tej decyzji.


„Wraz z tymi zmianami małżeństwo jest traktowane jako zwykły kontrakt między stronami, bagatelizujący stałość związku, przekazywanie życia, edukację dzieci oraz zaufanie i szacunek między małżonkami” - ocenia Centrum Bioetyki, które od 2012 r. śledziło prace na projektem.„Nowy Kodeks Cywilny gwałci prawo do tożsamości dziecka poczętego technikami sztucznego zapłodnienia” - alarmuje Komitety Bioetyczny.


Konferencja Episkopatu Argentyny uczestniczyła w debacie poprzedzającej przyjęcie ostatecznego tekstu nowego kodeksu. Biskupi stwierdzili, że projekt brał pod uwagę wiele problemów, w tym macierzyństwa zastępczego i wspólnego zamieszkiwania małżonków. Uznawać ma także godność osoby ludzkiej od poczęcia aż do śmierci. Niemniej jednak biskupi ubolewają nad „osłabieniem instytucji małżeństwa; odmową prawa dziecka do posiadania ojca i matki; regulacją technik sztucznego zapłodnienia”.

za:www.pch24.pl/nowy-kodeks-cywilny-argentyny-lekcewazy-malzenstwo,37413,i.html#ixzz3i4JuWUi5

Copyright © 2017. All Rights Reserved.