Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prokuratura zajmie się internautami?

Znieważono ks. kard. Stanisława Dziwisza oraz o. Tadeusza Rydzyka – podkreśla Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą, składając zawiadomienie do prokuratury. – Stowarzyszenie złożyło doniesienie do Prokuratura Rejonowego Kraków-Krowodrza w Krakowie w sprawie wielokrotnego znieważenia ks. kard. Stanisława Dziwisza oraz o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja – informuje przewodniczący komitetu Ryszard Nowak.

Chodzi o wpisy na portalu onet.pl pod artykułem pt. „Relikwia krwi Jana Pawła II trafiła do rąk o. Rydzyka. Przekazał mu ją kard. Stanisław Dziwisz”. – Artykuł opisuje metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza, który podarował o. Tadeuszowi Rydzykowi relikwię żywej krwi św. Jana Pawła II. Trafi ona do świątyni Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II, która jest wotum wdzięczności za dar Papieża Polaka. Pod wyżej wymienionym artykułem ukazało się wiele komentarzy, w których znieważono ks. kard. Stanisława Dziwisza oraz o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja – wskazuje Nowak.

Padały tam określenia, m.in.: „zdrajca” i „judasz”, „mafiosi”, „pijawki” odnoście do obu duchownych, czy także „obrzydliwa relikwia”.

Według Nowaka, doszło do znieważenia obu duchownych oraz nawoływania do nienawiści na tle religijnym. Nowak podkreśla, że ma nadzieję, iż prokuratura nie umorzy postępowania jak w wielu tego typu sprawach, gdy dochodzi do znieważenia dostojników kościelnych.

Zenon Baranowski

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/142429,prokuratura-zajmie-sie-internautami.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.