Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

VAT-em w dobroczynność

Ministerstwo Finansów twierdzi, że rolnicy, którzy otrzymali unijne rekompensaty za przekazanie owoców i warzyw organizacjom dobroczynnym, muszą teraz zapłacić za to podatek VAT. I to w wysokości 23 proc. Bruksela wprowadziła w ubiegłym roku mechanizm wycofania z rynku części owoców i warzyw, aby złagodzić skutki rosyjskiego embarga. Rolnicy zamiast sprzedawać jabłka, paprykę, pomidory czy marchew na rynku, mieli je dostarczyć np. do Caritas, banków żywności, a stamtąd warzywa i owoce trafiały za darmo do ubogich rodzin. Chodziło o zdjęcie z rynku nadwyżki produktów, aby powstrzymać spadki ich cen. Kilkanaście tysięcy rolników skorzystało z takiej możliwości. Otrzymywali stosunkowo nieduże rekompensaty, bo w przypadku jabłek, których było najwięcej, stawka wynosiła około 70 groszy za kilogram. Nie pokrywało to w pełni kosztów produkcji, ale rolnicy się na to godzili, bo chodziło im o przetrwanie trudnego pierwszego roku obowiązywania embarga.

Cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”. Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-polska-wies/146401,vat-em-w-dobroczynnosc.htmlCopyright © 2017. All Rights Reserved.