Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bp Mering: Na ŚDM nie dowierzano w wolność w PolscePodczas ŚDM uderzyło mnie niedowierzanie młodych Francuzów, którzy nie mogli uwierzyć w wolność jakiej doświadczyli w Polsce" - mówił gość „Poranka Wnet” bp Wiesław Mering.

Gość Radia Wnet podkreślił, że Polska stałą się dla jego gości z Francji oazą wolności."Ten kraj oskarżany przez urzędników brukselskich o tłamszenie wolności i demokracji, akurat dla nich okazał się krajem gdzie oni - Francuzi wreszcie mogli otwarcie wyznawać swoją wiarę w Chrystusa. Mogli nosić krzyże na piersi i nie musieli się wstydzić swojej wiary" - mówił.

W rozmowie biskup zwrócił uwagę na coraz częstsze nawrócenia muzułmanów. "Zwracano mi uwagę w kontekście tego co dzieje się w Europie, że wielu młodych muzułmanów szuka więzi z chrześcijaństwem i w znajduje w nim Boga, który w niczym nie da się porównać z dalekim dla człowieka Bogiem islamu" - powiedział.

Biskup pytany o przyczyny nawróceń na chrześcijaństwo pośród muzułmanów odpowiedział: "Wydaje mi się, że szukających Boga możemy zaniepokoić swoim życiorysem. Jeżeli oni zauważą, że religia, w której zostali wychowani przynosi owoce, które są nie do zaakceptowania, zaczynają myśleć, zaczynają szukać. O tym się jednak nie mówi, bo nie pozwala na to polityczna poprawność i prześladowania jakim są dalej poddawani na zachodzie Europy. Proszę zauważyć, że po zamachach protesty muzułmanów były niewielkie. Trzeba sobie postawić pytanie, w którą stronę mam iść i taki młody muzułmanin też je sobie zadaje. I spotyka się w swoim życiu z chrześcijaństwem, które głosi coś zupełnie odwrotnego, Boga, który jest bliski ludziom" - mówił, dodając: "Nieoficjalnie mówi się o kilku tysiącach osób we Francji, które z islamu kierują się w stronę chrześcijaństwa".

za:www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/bp-mering-na-sdm-nie-dowierzano-w-wolnosc-w-polsce,17758795540#ixzz4HcVGidbi

Copyright © 2017. All Rights Reserved.