Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

"Smoleńsk" Antoniego Krauzego jednym z pokazów specjalnych Festiwalu Filmowego w Gdyni
– Decyzję o specjalnym, pozakonkursowym pokazie "Smoleńska" Antoniego Krauzego podjąłem z pełnym przekonaniem kilka tygodni temu, kiedy okazało się, że gotowy film będzie miał premierę 9 września – powiedział Michał Oleszczyk, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

9 września do kin wejść ma film "Smoleńsk". Dystrybutorzy filmu zapowiadają, że tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.
"Z nieznanych mi powodów miałem przeciwko sobie nie tylko ludzi, którym zależało na tym, żeby ten film nie powstał, ale też wielu ludzi ze środowiska"

– Ten film od początku miał nie powstać. Niestety, wiele razy udało się, żeby przeszkodzić w realizacji tego filmu. Mnie to zajęło ponad cztery lata życia, w dużej części są to lata stracone. Gdyby to tyle nie trwało, może miałbym jeszcze jakieś plany, ale ten film kończy moją działalność zawodową – powiedział Antoni Krauze. – W 2013 roku zaczęliśmy zdjęcia, ale sama idea, zaczęła się rok wcześniej. W 2013 roku wydawało nam się, że ten film skończymy w przeciągu kilku miesięcy. Ale najpierw problemy natury finansowej, potem destrukcyjna działalność pewnych instytucji. Z nieznanych mi powodów miałem przeciwko sobie nie tylko ludzi, którym zależało na tym, żeby ten film nie powstał, ale też wielu ludzi ze środowiska – mówił na antenie Telewizji Republika, na początku sierpnia, reżyser filmu Antoni Krauze.
"Nie ma w polskiej historii ostatniego półwiecza wydarzenia równie traumatycznego, jak katastrofa smoleńska"

Dyrektor Artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni poinformował, że jednym z pokazów specjalnych 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni będzie projekcja filmu „Smoleńsk” Antoniego Krauzego. Pokaz filmu odbędzie się w Multikinie, 21 września 2016 roku o godzinie 17:00. – Nie ma w polskiej historii ostatniego półwiecza wydarzenia równie traumatycznego, jak katastrofa smoleńska. Dlatego też uważam, że pierwszy film fabularny podejmujący się jej przedstawienia powinien zostać pokazany w ramach najważniejszego polskiego festiwalu. Kino polskie mówiło do tej pory o Smoleńsku w sposób metaforyczny, nie wprost – dodał Michał Oleszczyk.

za:telewizjarepublika.pl/quotsmolenskquot-antoniego-krauzego-jednym-z-pokazow-specjalnych-festiwalu-filmowego-w-gdyni,37272.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.