Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Do KPRM trafił apel Instytutu Ordo Iuris oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Sprawa dot. ustawy o wolności słowa w internecie

Instytut Ordo Iuris oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zaapelowały we wtorek o pilne procedowanie projektu ustawy ws. wolności słowa w internecie. Do KPRM trafiła też petycja w sprawie przyjęcia rozwiązań, które wykluczą możliwość dowolnego cenzurowania debaty publicznej.

- Z niepokojem patrzymy na pogłębiający się proces ograniczania wolności słowa w internecie, a w szczególności na portalach społecznościowych. Sieć, która miała być przestrzenią wolnej debaty, staje się obszarem nieznanych wcześniej form cenzury. Dotyczy ona publikacji, które w żaden sposób nie naruszają polskiego prawa ani umów zawartych przez operatorów portali z użytkownikami - czytamy w apelu skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego.

- Koncerny medialne coraz częściej dopuszczają się cenzurowania treści zamieszczanych przez użytkowników Internetu, zwłaszcza tych o poglądach konserwatywnych - dodano w dokumencie.

Apel podpisało kilkudziesięciu dziennikarzy, którzy we wtorek wystąpili na wspólnym briefingu prasowym.

- Muszą powstać proste procedury, które pozwolą zwykłemu człowiekowi, zwykłemu użytkownikowi internetu na to, żeby toczyć tutaj w Polsce postępowanie sądowe wobec internetowych gigantów - mówił na wtorkowym briefingu przed KPRM Zych.

za:tvrepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.