Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Wielkanoc 2021

Jezus wstaje z grobu. Życie jest silniejsze niż śmierć. Dobro jest silniejsze niż zło. Miłość jest silniejsza od nienawiści. Prawda jest silniejsza od kłamstwa. Ciemność zostaje rozproszona w chwili, gdy Jezus wstaje z grobu... On jest nowym dniem Boga, dla nas wszystkich.
Wraz z apostołami, z Kościołem każdego czasu i miejsca, my także dajmy świadectwo i głośmy: „Chrystus, powstawszy z martwych, już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy” (Rz 6, 9).

Jezus żyje i jako żyjący idzie przed nami. Wzywa nas, byśmy szli za Nim, żywym, i tym samym znaleźli  też drogę życia. Radujemy się, ponieważ Chrystus nie pozostał w grobie... Światło, jakie zajaśniało   w Zmartwychwstałym przenika nieustannie do naszego świata, przemienia go i przyciąga ku sobie. Spójrzmy w stronę tego światła. Skierujmy ku niemu spojrzenie pełne wiary i wdzięczności... Zapatrzmy się w oblicze Zmartwychwstałego. Kontemplujmy to oblicze  Pana, by  wszystkim obwieścić wspaniałą nowinę:Chrystus zmartwychwstał prawdziwie! On jest „wczoraj i dziś, ten sam także na wieki”                              (Hbr 13, 8).

Oto jest dzień, który Pan uczynił: weselmy się w nim i radujmy. Alleluja!

Z najlepszymi życzeniami Siostry Felicjanki:

s.M. Alicja, s.M. Ewelina i s.M. Teresa

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.