Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Ks. dr Waldemar Kulbat-Człowiek pokoju

Wielkie zaskoczenie światowej społeczności wywołał werdykt norweskiego komitetu nagrody Nobla, zgodnie z którym nagrodę za promowanie pokoju dostał człowiek uwikłany w konflikty zbrojne, a przede wszystkim popierający wojnę skierowaną przeciw milionom bezbronnych, niewinnych ofiar - aborcję.

Już Matka Teresa z Kalkuty, odbierając pokojową Nagrodę Nobla miała odwagę przypomnieć, że najgroźniejszą wojną, która powoduje największą liczbę poległych, jest aborcja, zalegalizowana i promowana także przez struktury międzynarodowe. Nie dziwi więc reakcja  mediów, które po ogłoszeniu, że Barack Obama otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla, w swoich komentarzach  stawiały pytanie, dlaczego tej nagrody nie otrzymał wcześniej Jan Paweł II, który jak powszechnie wiadomo, przeciwstawiał się nie tylko wojnie w Iraku ale także wszelkim innym wojnom i konfliktom na świecie. Papież z Polski, doświadczonej tyloma wojnami, pielgrzymując po świecie głosił pokój, pokój we własnym sercu , pokój w rodzinach i pokój względem bliźnich. Był prawdziwie posłanym od Boga głosicielem pokoju.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.