Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Ks. Kazimierz Kurek SDB - Słowo na niedzielęMy również chcemy służyć Panu,
bo On jest naszym Bogiem.
/ Joz 24, 18b /Nowożeńcy, przyjmując  na zakończenie Mszy św. podczas której zawarli Sakrament Małżeństwa uroczyste błogosławieństwo,  wychodząc na nową drogę życia, mogliby – odwzajemniając życzenia – wręczać swoim gościom wizytówkę z tymi biblijnymi motywami zapisanymi w Księdze Jozuego: „My również chcemy służyć Panu, bo On jest naszym Bogiem” i „Ja sam i mój dom służyć chcemy Panu”.

Służyć Bogu w małżeństwie ! Służyć Bogu swoją miłością ! Służyć Bogu swoim rodzicielstwem! Służyć swoją jednością małżeńską, wiernością i uczciwością.
Służyć tak, jak dziś wyjaśnia św. Paweł Apostoł w Liście do Efezjan. By żony były – poddane swoim mężom jak Panu, a mężowie miłowali swoje żony jak Chrystus Kościół – aż po Krzyż!

„Ta mowa jest trudna. Któż jej może słuchać ?” Dlatego, że ta „mowa jest trudna”,tym bardziej trzeba ją cierpliwie wyjaśniać i dobrze przygotowywać młodych do życia w małżeństwie i rodzinie. Bo łatwo odejść od Pana. Tylko – gdzie pójść ? Tylko Chrystus ma słowa życia, słowa prawdy o małżeństwie.

Który wymiar jedności małżeńskiej jest najbardziej wymagający w rozwoju miłości małżeńskiej ? Zdaje się, że wymiar wspólnoty ducha: wspólnej codziennej modlitwy i wspólnego przeżywania Eucharystii. Bywa tak, że małżonkowie mając wiele lat wspólnego życia małżeńskiego, mając wspólnotę stołu, dachu, portfela, łoża, a nie mają wspólnoty ducha. Każde z nich modli się  samo; jak wtedy, gdy było kawalerem czy panną. Czyli na
głębiach ducha – nadal jest panną czy kawalerem. I w istocie – tak patrzy na życie, mimo, że od lat jest żoną czy mężem.

I to jest najpoważniejsze zadania Kościoła: wychować przyszłych małżonków do wspólnej modlitwy i wspólnego przeżywania Sakramentu Eucharystii. To może być także
wkładem w przygotowanie do najbliższego Synodu Biskupów: refleksja nad wychowaniem narzeczonych do wspólnoty modlitewnej w małżeństwie i rodzinie.

A jak to jest w Państwa małżeństwie i rodzinie ?

Copyright © 2017. All Rights Reserved.