Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

KSD OŁ - Solidarni z abp Markiem Jędraszewskim
Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski
Metropolita Łódzki


Z niesmakiem i oburzeniem zapoznaliśmy się z treścią artykułu w łódzkim wydaniu Gazety Wyborczej z dnia 23 października 2015 r. poświęconego osobie Jego Ekscelencji. Zarówno teza tekstu zawarta już w tytule „Wielkie rozczarowanie”, jak i dobór tzw. faktów mających go uzasadnić, dowodzi manipulacji.  Wbrew intencji dziennikarza, cytaty z wypowiedzi księdza Arcybiskupa, dowodzą niezłomności Jego poglądów w tak fundamentalnych kwestiach etycznych jak in vitro czy gender, oraz oceny działań różnego stopnia organów władzy w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Zapomniano o wielkim wkładzie ks. Metropolity w wydobycie z niepamięci tak ważkich wydarzeń jak 100-lecie Bitwy Łódzkiej, upamiętnienie Powstania Warszawskiego, postaci abp. Antoniego Baraniaka, księdza Tadeusza Burzyńskiego, gehenny tysięcy dzieci z obozu przy ul. Przemysłowej, czy zapowiadanej ogólnopolskiej inauguracji jubileuszu 1050 Chrztu Polski w Łasku.

Jak każdy kłamliwy tekst, również i ten musi adresata boleć… Chcemy zapewnić Ekscelencję o naszym wsparciu.
Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy stoi za księdzem Arcybiskupem murem, pamiętając o wszelkich dokonaniach i wysiłkach ukierunkowanych na dobro wspólnoty ludzi wierzących Kościoła Łódzkiego, jak i całej społeczności regionu łódzkiego.


W imieniu OŁ KSD
Zygmunt Chabowski
Przewodniczący Zarządu


Łódź, 26-10-2015r

Copyright © 2017. All Rights Reserved.