Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Piotr Zarębski - Zmiana bez zmiany?

Zmiany w mediach publicznych są niestety cząstkowe i można by to było skwitować tym, że system trzyma się (póki co) dobrze.
Mimo pojawiających się nowych twarzy dziennikarskich oraz pozbycie się starych propagandzistów nie odświeżyły umysłów ludzi w TVP pracujących.
Wnioskuję to tym, że  w TVP Info z lubością przedstawiano w negatywnym świetle wsparcie budżetowe Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w tegorocznym budżecie państwa.

Dziwne to gdyż pozostałe uczelnie w Polsce korzystały z takiego wsparcia nieustannie i to w setkach milionów złotych a próby otrzymania dotacji przez WSKSiM były zawsze odrzucane mimo iż uczelnia ta otrzymała wzorcową ocenę Ministerstwa i realizowała wiele międzynarodowych projektów uczelnianych, sympozjów itd. Krzyku wówczas nie było...

Wracając do TVP Info to w tym jednostronnym, jednodniowym zgiełku wobec WSKSiM na wczorajszym pasku pojawiła się tak ważna informacja iż dotacja zostanie wycofana ... ale kluczowe są ostanie wyrazy z paska: "WSKSiM Tadeusza Rydzyka". Dla lewicy laickiej trudno jest niestety napisać ojca Tadeusza Rydzyka.

Panie Rachoń trzeba nie tylko szukać nowych dziennikarzy do TVP Info ale także tych co piszą wiadomości na pasku.

Piotr Zarębski

***

zob. też: http://www.radiomaryja.pl/informacje/niech-wszystkie-podmioty-beda-traktowane-godnie/
tudzież
http://www.tvp.info/23821794/moglaby-pani-zostac-matka-chrzestna-400-dzieci-ulubienica-rydzyka-pani-nigdy-nie-zostanie

Copyright © 2017. All Rights Reserved.