Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyjaciół. I znajomych. Zacięcia „wierzących”

Piszę akurat w niedzielę, ponieważ jesteś człekiem wierzącym.

No, nie obruszaj się – nie dotykam Twego…kompleksu?....buntu?... no, mniejsza z tym. Teraz. Chodzi o wiarę w zjawiska, rzec można, paranormalne.

No bo czyż nie silna (obowiązkowa?!?) wiara nadal trzyma Cię przy smoleńskiej pancerno-elastycznej brzozie, koszącej jak trawę potężne dźwigary samolotowe, rozbijające je na tysiące kawałów i katapultujące je do tyłu?

Czyż nie ona nadal nie pozwala łączyć „żartów” waszego klasyka o strzałach „ślepego snajpera” podczas wizyty śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Gruzji, widzenia, iż Prezydent znowu gdzieś poleci i wszystko wróci do normalności ( czyli do waszych rączek ), z tragicznym jednak finałem kolejnego lotu?

No i teraz – aby skupić się na eksponowanych fragmentach Twojej wiary – w życiu nie zgodzisz się z opiniami specjalistów, iż opona - TAKA opona – w samochodzie prezydenta Dudy – TAKIM samochodzie - nie miała prawa rozlecieć się w TAKI sposób, aby zagrozić bezpiecznemu wyhamowaniu (fachowcy mówią, iż przy zredukowanej szybkości, do bodajże 60 km na godz., możliwe jest ujechanie ok. 50 km).

A najważniejsze – dla Ciebie - są utrudnienia w ruchu na A4, ze względu na podjęte czynności śledcze.

Biorę pod uwagę nie tylko Twoją partyjną (czy tylko?...)  przeszłość, ale i wiek. I dodam – jeżeli to ma dla Ciebie jakieś znaczenie – że nie jesteś osamotniony w takim oglądzie i przedstawianiu rzeczywistości. Takim – to znaczy alogicznym i nietrzymającym się kupy; czy wykwintniej rzecz ujmując – pewnego poziomu analizy faktów. Często na poziomie porównywalnym z tabliczką mnożenia.

Stąd moje stałe zadziwienia waszymi „modami” i sposobami ich prezentacji; zdziwienia że można tak drwić z siebie, ze swojej człeczej możliwości i – zawsze Ci to powtarzam – nieuchronnej drogi do końca „kasowej” kombinatoryki „tu i teraz”.

Nie potrafisz przemierzyć tego szlaku bez wytycznych z centrali czy postępowych redakcji?

Nie stać Cię, nadal nie stać, na poszukanie odpowiedzi: Ta droga - to Szlak stąd do…?

Nie opieraj się. Nie zwlekaj. Nie zacinaj na bieżączkach. Wszak nawet niektórzy wasi ważni przywódcy ( czy ich rodziny) poprosili jednak o ostatnią przysługę kapłana…

Czy szczerze i skutecznie? Tego nikt z nas nie wie.

Oni już tak.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.