Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

List do Naszego Dziennika

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy
Oddział w Łodzi
ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź
Regon: 471496619
NIP: 7251466306 
 

Pani Redaktor Naczelna
Ewa Sołowiej
 
Pani Redaktor!
 
Z uwagą przeczytaliśmy list - apel, jaki został skierowany do Generała Zakonu Redemptorystów, Ojca Josepha Tobina, przez elitę katolicką naszego kraju. Podzielamy zawarte w nim oceny i konkluzje.

Nagonka na Radio Maryja i osobiście na Ojca Tadeusza Rydzyka budzi nasz niepokój o stan i kondycję etyczną krajowych mediów i środowiska dziennikarzy. Wysuwanie najcięższych zarzutów na podstawie niezweryfikowanych przez prokuraturę dokumentów, w tym przypadku taśm, jest typową akcją na zamówienie. Czyją? Odpowiedź jest prosta, bo wystarczy przejrzeć tytuły gazet i tygodników "zatroskanych" o Kościół w Polsce i świadomość katolików deformowaną rzekomo przez Radio Maryja. 

Z niesmakiem przeczytaliśmy też list "polskich katolików, świeckich i duchownych" zamieszczony w "Gazecie Wyborczej" z 14 lipca, z boleścią opowiadających o swoich doznaniach z powodu "pogardliwych i antysemickich wystąpień reprezentanta naszego Kościoła". Czy na pewno chodzi o ten sam rzymskokatolicki Kościół? Gdzież byli Ci Państwo, gdy obrażano Polski Naród w ponadnarodowych mediach?

Wyrażamy nadzieję, że Prawda szybko wyjdzie na jaw!
 
Z wyrazami szacunku
Zygmunt Chabowski
Przewodniczący Zarządu OŁ KSD


Łódź, 17 lipca 2007 r.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.