Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Zredefiniować relacje z Izraelem!

Decyzja MSZ o zakazie organizowania wycieczek młodzieży żydowskiej do Polski z udziałem uzbrojonych służb izraelskich odbiła się szerokim echem w mediach i spotkała ze zdecydowanym poparciem polityków prawicy. Przy okazji poruszono równie ważny problem, jakim jest izolowanie młodzieży żydowskiej od społeczności polskiej.

Jak mówił Witold Waszczykowski, „izraelska młodzież nie miała możliwości zapoznać się z całym kontekstem drugiej wojny światowej”. Wyjeżdżali z przeświadczeniem, że byli we wrogim kraju, który urządził im hekatombę i jest współodpowiedzialny za Holokaust. Dlatego należy natychmiast uregulować problem, który na TT poruszyła małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, pisząc: „Zawalczmy o prawdę wśród młodych Żydów! Po pierwsze po obozie Auschwitz powinni oprowadzać tylko polscy licencjonowani przez IPN przewodnicy! Dziś obca, a nie polska narracja króluje w Auschwitz! Czas z tym skończyć!”.

Przypomnę, że w ub.r. minister Piotr Gliński powołał Beatę Szydło w skład Rady Muzeum przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, dlatego liczymy, że dzięki temu żydowska młodzież pozna prawdę o Auschwitz!

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.