Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Znany watykanista o akcji Polonia Semper Fidelis: okazała się wielkim sukcesem!

Ceniony watykanista Marco Tosatti podzielił się na swoim blogu refleksją na temat akcji Polonia Semper Fidelis. Włoch docenił zaangażowanie polskich świeckich katolików w obronę małżeństwa i rodziny.

Jak zauważył Tosatti, akcja zainicjowana przez Instytut Ks. Piotra Skargi zakończyła się zebraniem ponad 140 tys. podpisów. Następnie przekazano je do Konferencji Episkopatu Polski.

W treści apelu, pod którym podpisały się tysiące polskich katolików, przeczytać można było prośbę skierowaną do polskich biskupów, aby bronili katolickiego nauczania w sprawie małżeństwa i rodziny. Jest ono bowiem zagrożone przez liberalne interpretacje papieskiej adhortacji Amoris laetitia.

W swoim wpisie Marco Tosatti docenił polskich katolików świeckich i zwrócił uwagę, że akcja Instytutu im. Ks. Piotra Skargi Polonia Semper Fidelis zakończyła się wielkim sukcesem.
 
Źródło: marcotosatti.com

MWł

Więcej o akcji Polonia Semper Fidelis można przeczytać TUTAJ: http://www.pch24.pl/informacje/szukajz?q1=polonia+semper+fidelis
 
Polecamy również materiały anglojęzyczne o akcji:
 
Let the spark come from Poland!

Let‘s protect the marriage. Let Poland remain true to Christ!

Abandoned but faithful. Because marriage is indissoluble

Polish Catholics defend Christ’s teaching! Petition has already been signed by over 130 000 people

Polonia Semper Fidelis! 145,000 signatures submitted to bishops!

After the Plenary Assembly of the Polish Bishops - will confessors decide on the validity of marriages?

Will Polish bishops adopt a stance on Amoris laetitia?

Read more: http://www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.