Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sukcesy polskiej prokuratury

ANALIZA Większa skuteczność ścigania, znaczny wzrost liczby śledztw dotyczących przestępstw gospodarczych i finansowych oraz aktów oskarżenia w takich sprawach, skuteczniejsza walka z mafiami VAT-owskimi, dwukrotny wzrost wartości majątków odebranych przestępcom – to najbardziej spektakularne efekty dokonanej przez Zjednoczoną Prawicę w 2016 r. reformy prokuratury.

Do najbardziej spektakularnych sukcesów prokuratury można zaliczyć m.in.: ustalenie podejrzanych o zabójstwo z 1992 r. byłego premiera PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony, zatrzymanie podejrzanego o dokonanie w 1999 r. okrutnego mordu na krakowskiej studentce, postawienie przed sądem oskarżonych o śmierć w 1998 r. 17-letniej Iwony Cygan, ustalenie podejrzanego o zgwałcenie i doprowadzenie do śmierci innej młodej dziewczyny na Dolnym Śląsku w 1997 r., w której to sprawie został niesłusznie skazany Tomasz Komenda, postawienie przed sądem zorganizowanej grupy przestępczej odpowiedzialnej za wielomilionowe wyłudzenia w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie.

– Dobrze działająca prokuratura jest nie tylko podstawą sprawnego funkcjonowania państwa. Jest przede wszystkim gwarancją bezpieczeństwa dla Polaków, ochrony ich praw i interesów


zawartość zablokowana

Autor: sm

Pozostało 50% treści.


za: https://gpcodziennie.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.