Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kluby „GP” zatroskane o media

Na stronie klubów „Gazety Polskiej” zamieszczono apel skierowany do osób odpowiedzialnych za media publiczne. Apel jest przejawem troski członków klubów „GP”, zaniepokojonych sytuacją w mediach publicznych i problemami, przed jakimi stanęli polscy wydawcy prasy.

Należy pamiętać, że po tajnych porozumieniach w Magdalence większość nadawców elektronicznych wywodzi się ze struktur MSW albo powstała dzięki pieniądzom ludzi z tzw. resortu.

Prasa lokalna została za bezcen sprzedana koncernom zagranicznym. Jeżeli sobie uświadomimy, że wydawcy o kapitale zagranicznym kontrolują w Polsce 80 proc. rynku prasy, z czego 75 proc. należy do wydawców niemieckich, to budzi to obawy o wpływ obcego państwa na opinię publiczną w Polsce. Kiedy parę lat temu zagraniczny kapitał chciał przejąć dziennik „Berliner Zeitung”, w Niemczech wybuchła panika. Jeżeli dołożymy do tego wysokie ceny papieru, zanikającą sieć dystrybucji i kłótnie „na górze”, to naprawdę należy zacząć się martwić. Już wkrótce, przed wyborami, może się okazać, że jedynym przekazem, który dotrze do wyborców, będzie przekaz prosto z Niemiec. I nie miejmy złudzeń co do tego, kogo promować będą niemieccy wydawcy.
 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

za:http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.