Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rząd proponuje cywilizacyjny skok

Niższe rachunki, ciepły dom, czyste powietrze, zdrowsi ludzie i lepszy klimat – tak program „Czyste powietrze” ocenił premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem termomodernizacja domów będzie cywilizacyjnym przełomem.

– Nasi poprzednicy przez osiem lat nic w tej sprawie nie zrobili – dodał szef rządu.

Celem programu „Czyste powietrze”, którego realizacja ma się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu, jest zminimalizowanie emisji zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Aby tego dokonać, rząd zdecydował się dofinansować wymianę starych pieców i kotłów oraz termomodernizację budynków. W ciągu 10 lat przeznaczy na to 100 mld zł.

– To program, który będzie cywilizacyjnym przełomem, bo ma służyć nie tylko temu, żeby było czystsze powietrze – powiedział premier w Opocznie. Przypomniał, że właśnie to miasto znajduje się na niechlubnej liście najbardziej zanieczyszczonych miejsc na świecie Światowej Organizacji Zdrowia. – To jest niestety spuścizna po naszych poprzednikach, co zostało potwierdzone przez Trybunał Europejski, który stwierdził, że w latach 2008–2015, kiedy rządziła koalicja PO-PSL, nic lub zupełnie nic nie zostało w tej sprawie zrobione – wyjaśnił Morawiecki


zawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki

Pozostało 51% treści.

za: https://gpcodziennie.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.