Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Islam awansuje w Niemczech

W Niemczech pojawiła się idea wprowadzenia podatku dla muzułmanów, takiego, jakim objęte są Kościoły katolickie i protestanckie oraz starokatolicy i wspólnoty żydowskie. W RFN mieszka oficjalnie co najmniej 5 mln muzułmanów, czyli 6 proc. całej populacji.

Z pieniędzy tych finansowano by m.in. budowę nowych miejsc kultu i imamów. Zwolennicy podkreślają, że ograniczyłoby to wpływy zagraniczne i otworzyło drogę do budowy „islamu niemieckiego”, wolnego od wpływu radykalnych salafitów czy ingerencji Turcji, z którą Niemcy nie mają ostatnio najlepszych relacji. Ok. 900 meczetów w Niemczech jest finansowanych i prowadzonych przez sunnicką organizację Ditib, która działa pod egidą rządu w Ankarze. Pomysł może więc i ciekawy, ale pokazuje dość rewolucyjną zmianę. Włączenie islamu do podatku religijnego oznacza uznanie tej religii za jedno z wyznań państwowych. Istnieje też inne zagrożenie. Kto zapewni, że po wybudowaniu meczetów z zebranych przez państwo podatków, zwolnione w ten sposób środki od zagranicznych sponsorów nie zostaną i tak przekazane muzułmanom w Niemczech, np. na dodatkową „działalność misyjną”?

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.