Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zdewastowano kolejny kościół

Po raz kolejny ofiarą wandali padła świątynia katolicka.

Zdarzenie miało miejsce w nocy 8 lutego w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Koninie. Dokładny przebieg zdarzenia na razie jest ustalany, ale z monitoringu wiadomo, że ubrany w prawdopodobnie piżamę sprawca dostał się do jednej z kościelnych kaplic. Następnie trzymając w rękach krucyfiks zaatakował tablicę i wybił szyby. Straty wyceniono na 5 tysięcy złotych.

Policja obecnie poszukuje sprawcy. Jak poinformował Sebastian Wiśniewski z komendy miejskiej w Koninie postępowanie jest prowadzone pod kątem uszkodzenia mienia. Policjant dodał też, że sprawca zrobił to umyślnie.

Nie jest to niestety pierwszy taki przypadek. Kościół padł ofiarą wandali już w grudniu 2018 i następnie w czerwcu 2019 roku. Wybito wtedy szyby i uszkodzono pomnik świętego. Za oba te ataki odpowiadał ten sam 22-latek.

„Kolejny akt wandalizmu w Koninie budzi we mnie ogromne wzburzenie. Tym bardziej, że ponownie wandale wybrali za cel nasz kościół parafialny pw. św. Maksymiliana Kolbe” – napisał na Twitterze zastępca prezydenta Konina Witold Nowak – „Kiedy nadejdzie opamiętanie?!”

za:www.stefczyk.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.