Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

TINA dla europejskich konserwatystów

Brytyjska Żelazna Dama, premier Margaret Thatcher, miała swoje powiedzonko i jednocześnie skrót, używane, gdy była zmuszona podjąć decyzję bez rozważania innych wariantów. To TINA: „There is no alternative” („Nie ma alternatywy”).
Dziś możemy go użyć w kontekście tworzenia w Europie nowej formacji politycznej „na prawo od centrum”,

odwołującej się do idei UE jako Europy ojczyzn, Europy państw narodowych. Istotnie, wóz albo przewóz. Albo będziemy mieli rację, ale pozbawieni instrumentów realnego oddziaływania skupimy się na krytyce unijnego establishmentu, albo zbudujemy polityczną siłę, z którą będą musiały się liczyć środowiska eurofederalistyczne.

Konieczność integracji środowisk konserwatywnych, tradycjonalistycznych, zwolenników Europy narodów – o której twardo mówi Jarosław Kaczyński – jest oczywista, tak jak to, że nasi oponenci żywią się naszymi podziałami i uprzedzeniami.

Wyciągnijmy z tego wnioski. Dla zbudowania struktury o poważnej sile w skali europejskiej warto wznieść się ponad uprzedzenia i spojrzeć szerzej. Warto grać w najsilniejszej lidze, a nie tylko słusznie potępiać federalistów i moralnie protestować przeciwko europejskiemu superpaństwu. Czas nagli.

 
Ryszard Czarnecki

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.