Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jan Galarowicz - Duch narodu

W polskiej tradycji to trzecie, po Bożym Narodzeniu i Wielkanocy, najważniejsze święta.
Jeśli w najbliższe dni spory i kłótnie polityczne nie umilkną nawet całkowicie, to z pewnością zejdą na dalszy plan. A my wejdziemy w najgłębszy i najdonioślejszy wymiar istnienia, przeżywając niektóre tajemnice ludzkiego życia.

Zapalane na grobach znicze uświadomią nam ponownie bolesną prawdę, że niestety  jesteśmy śmiertelni. I obudzą w naszych sercach wielką tęsknotę za obecnością bliskich osób, które kochaliśmy i które nas kochały, a z którymi rozstaliśmy się kiedyś. Może zaduma nad grobami skłoni nas do postanowienia, aby bardziej pielęgnować tę arcycenną, chociaż na co dzień niedocenianą i niewymierną wartość – realną obecność żyjących bliskich osób.

A o czym świadczą w tych dniach rozświetlone migoczącymi ognikami zniczy cmentarze?
O tym, że, na szczęście, duch naszego narodu jeszcze nie skarlał.
„To jest jeden z najbardziej przejmujących widoków, jakie można zobaczyć w Polsce” (Andrzej Stasiuk).

Jan Galarowicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.