Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Grecki europoseł E. Fragkos dla Radia Maryja: KE naciska w wprawie praw muzułmanów w krajach europejskich, natomiast nie robi nic w przypadku praw chrześcijan

Grecki europoseł Emmanouil Fragkos w rozmowie z redakcją informacyjną Radia Maryja zaznaczył, że Unia Europejska powinna jak najszybciej upomnieć się o prawa chrześcijan w Pakistanie. Pomimo wielu deklaracji unijnych przywódców, nie podjęto żadnych działań w celu polepszenia ich sytuacji. Tymczasem w UE wiele uwagi poświęca się prawom muzułmanów.

RIRM: Panie Pośle, kilka dni temu wystosował Pan list do wiceszefa KE Josepa Borrella. W jakiej sprawie?

Emmanouil Fragkos: W istocie, chcemy przez ten list do pana Josepa Borrella podnieść kwestię prześladowań, z jakimi zmagają się chrześcijanie w krajach muzułmańskich, szczególnie w Pakistanie. W tych państwach obowiązuje tzw. prawo o bluźnierstwie, za pomocą którego muzułmanie w rzeczywistości bardzo łatwo – i to jest niestety codziennością – prześladują, a nawet mordują chrześcijan. Czego oczekujemy? Reakcji Komisji Europejskiej, która jest w kontakcie z Pakistanem i jest gotowa prowadzić różne interesy handlowe, by wykorzystała właśnie te relacje oraz inne środki, jakimi dysponuje, żeby zaprzestano prześladowań chrześcijan.

Jaka jest sytuacja chrześcijan w krajach muzułmańskich? Wspomniał Pan o tzw. prawie o bluźnierstwie, ale to nie jedyny problem, z jakim zmagają się tamtejsi wyznawcy Chrystusa.

Bardzo trudno być chrześcijaninem w takim kraju jak Pakistan. Wyznawcy Chrystusa, tak jak już wcześniej wspomniałem, są wykluczani społecznie. W „najlepszym przypadku” mają problemy w znalezieniu pracy, a w „najgorszym przypadku” są mordowani. To jest sytuacja, która powinna nas, chrześcijan, zaniepokoić. Szczególnie, że żyjemy w czasach, gdzie wszyscy „aktywiści na rzecz praw człowieka” walczą o prawa muzułmanów w Europie. My powinniśmy w pierwszej kolejności zająć się prawami chrześcijan w różnych państwach świata. W tych ramach podejmujemy różne działania ale niestety nie otrzymujemy wsparcia, jakiego byśmy oczekiwali od pozostałych europosłów z innych krajów członkowskich. Jednak Polska – ze względu na rozwinięte poczucie przynależności do kultury chrześcijańskiej oraz na społeczeństwo opierające się na wartościach chrześcijańskich – jest państwem, które wspiera nasze działania i podejmuje własne inicjatywy za pośrednictwem europosłów partii rządzącej.

Jakie działania powinna podjąć Komisja Europejska, aby upomnieć się o prawa tamtejszych chrześcijan?

Unia Europejska mogłaby bez problemów oznajmić władzom pakistańskim, że jeśli sytuacja się nie zmieni, to zostanie przerwana każda umowa handlowa z Pakistanem, każde wsparcie ekonomiczne, jakie jest przekazywane temu państwu. Komisja Europejska może w bardzo łatwy sposób (szczególnie za pomocą środków ekonomicznych, jakie posiada) postąpić sprawiedliwie. KE naciska w sprawie praw muzułmanów w krajach europejskich, a w przypadku praw chrześcijan nie robi nic.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.